Workshopy a semináře

Nadcházející akce YIN YANG YOGOVNY

30.3. 2019 (11:30-15:30) Putování po čakrách Anahata

Místo: yogAlive, Mánesova 84, Praha 2 – Vinohrady

Připojte se k putování svým fyzickým, mentálním i emocionálním tělem a probuďte léčebný a (sebe)poznávací potenciál nového jógového seriálu o čakrách. Pokračovat budeme vědomou prací s jednotlivými energetickými centry. Anahata, čakra symbolizuje uvědomění a projev lásky k sobě a ostatním, soucit, přijetí, vděčnost a laskavost. Jde o centrum našich pocitů, dávání a přijímání lásky.

Anahata čakra se nachází se uprostřed hrudníku, na úrovni srdce. Odpovídající endokrinní žlázou je brzlík, který i v dospělost úzce souvisí s naší imunitou.

Nevyváženost srdeční čakry může vést k:
• emoční bolesti
• nedostatku soucitu
• nerozhodnosti
• závislosti ve vztazích
• k pocitu odpojení se od sebe
• ke strachu z odmítnutí a opuštění
• k nízké sebeúctě a drsné sebekritice

Cena: 700 Kč. Rezervace a přihlášení na:.cz, alice@yog-a-live.cz .

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA.

13.4.2019 10:00-14.00 PROČ NA DECHU ZÁLEŽÍ

Místo: YOGA & ART, Bělohorská 262/35, Praha 6-Břevnov.

Mysl, tělo a dech jsou spolu propojeny a vzájemně se ovlivňují. Dýchání je ovlivňováno našimi myšlenkami a myšlenky a fyziologie mohou být ovlivněny našim dechem. Naučit se vědomě a pozorně dýchat je čtvrtým dílem z Patandžaliho Osmidílné jogínské cesty a je velmi cenným nástrojem, který pomáhá obnovit rovnováhu v mysli a těle.

V tomto semináři zakusíme a prozkoumáme svůj dýchací proces. Zaměříme se na nejzákladnější a nejúčinnější jógové dechové techniky, aby naše praxe, ale i bytí v denním životě, bylo lehčí, zdravější a vědomější.

Seminář je vhodný pro všechny, začátečníky i pokročilé, kontraindikací není ani těhotenství, ba naopak.

Seminář povede Dáša Vaďurová : Instruktorka jógy a meditace, jógová terapeutka. Dáša chápe jógu jako prostředek sebepoznání, dokonalé zrcadlo, bezpečný přístav ve vibrujícím oceánu vnitřního i vnějšího světa, psycho-spirituální systém. Představí Vám, jak smysluplně a prakticky propojit práci s tělem a meditaci. Jak nahlédnout do nitra, pozorovat, dovolit si prožívat, unést emoce, uzdravovat tělo a sebe.

Cena: 800-, přihlášení: 774 150 760info@yoga-art.cz

 

28.4.2019 12:30-16:00 JINOVÉ PLYNUTÍ

Místo: Yoga Karlín, Březinova 13, Praha 8

Praxí asán jógy meridiánů uvolníme a zaktivníme energetické dráhy (meridiány) dle tradiční čínské medicíny tak, aby v nich plynule proudila energie, nedocházelo k energetickým blokádám a k dalším problémům jednotlivých orgánů ležících na energetických drahách.

Osvojením pomalejšího, vědomějšího a cíleného pohybu a dechu budeme předcházet nerovnováhám v těle i psychice, posílíme jednotlivé orgány v těle a zharmonizujeme nervovou soustavu.

Vedlejším produktem bude také účinná aktivace lymfatického systému, jíž se doplňuje energie, zlepšuje nálada i celkový duševní stav.

Můžete se těšit na Yin jógu , práci s dechem a meditaci.

Půjde o pomalý, meditativní a hluboce relaxační yinový workshop, který nás podpoří ve zpomalení, uvolňování a dovolí nám prozkoumávat naši vnitřní krajinu. Budeme se učit sebereflexi a přijetí

PLATBA A REZERVACE
Early bird cena (do 31. 3.): 649 Kč
Běžná cena: 729 kč, přihlášení
https://yogakarlin.cz/nabidka/jinove-plynuti/?fbclid=IwAR3hJJ2wHOzn-h09d8b1JX3AtuQTLtxlRfHZN5m1gmBa_vLrKWN6i1DYatU

 

4.5. 2019 (11:30-15:30) Putování po čakrách VISHUDDHA

Místo: yogAlive, Mánesova 84, Praha 2 – Vinohrady
Připojte se k putování svým fyzickým, mentálním i emocionálním tělem a probuďte léčebný a (sebe)poznávací potenciál jógového seriálu o čakrách.
Pokračovat budeme vědomou prací s jednotlivými energetickými centry.
Vishuddha čakra symbolizuje umění naslouchat, sebeprosazení, sebevědomí. Je o komunikaci, vyjadřuje nalezení a vyjádření našeho autentické hlasu, naše pravé Já. Toto energetické centrum také určuje, zda se soustřeďujeme na svět kolem nás (extrovert), nebo více na svět vnitřní (introvert).
Nevyvážená krční čakra může mít za následek: inklinaci k lhaní, k depresím, Vyznačuje se strachem z komunikace, plachostí.
Vyvážená Vishuddha se projevuje: pravdomluvností, schopností se autenticky a jasně vyjádřit, uměním naslouchat, slyšením toho, co ani nebylo řečeno.
Cena: 700 Kč. Rezervace a přihlášení na:.cz, alice@yog-a-live.cz .

 

1.6.2019 (10:00-18:00) Cyklus 5ti prvků – OHEŃ

Místo: Jógacentrum Velehradská 21, Praha 3, cvičebna A.

Srdečně vás zveme na ponořeni se do tajů jednotlivých prvků dle TČM, pojďte je prožít ve svých tělech a zároveň lépe pochopit jejich fungování a souvislosti.

Pokračujeme v souladu s přírodou prvkem Ohně. Ročním obdobím ohně je léto, doba pěstování a dorůstání, upevňuje se nové. V létě je třeba pěstovat jang. Budeme prozkoumávat fyzické, mentální i emocionální kvality související zejména s drahami srdce a tenkého střeva.

Podpoříme naši krev a cévy, ale i naši paměť. Emocí ohně je radost, láska, vášeň, nadšení, ale i zášť a nervozita.

Celý den budeme praktikovat Yin Yogu, aneb akupunkturu bez jehel, a uzdravující Jógovou terapii. Prvek ohně osvětlíme z pohledu tradiční čínské medicíny, vhodné dietetiky a zacvičíme si qigong.

Seminář je vhodný pro všechny se zájmem o vnitřní práci a směřuje k podpoře (znovu)zrození, k osobní transformaci.

Lektoři: Dáša Vaďurová a Jana Arcimovičová – publicistka, tradiční čínská medicína, qigong. Jana se dlouhodobě zabývá alternativními metodami léčby, bylinkami, dietetikou a qigongem. Na toto téma napsala i několik knih a množství článků. Zdraví chápe jako důležitou podmínku pro to, abychom žili v harmonii s vesmírem a mohli se duchovně rozvíjet. Na semináři se zaměří na prvek oheň z pohledu tradiční čínské medicíny a zacvičí si s vámi qigong.  Cena 1700,-. Přihlášení na: yinyangyogovna@gmail.com  

Pozn: U všech akcí změna lektorů vyhrazena.

STORNO PODMÍNKY: Pokud jste zaregistrován/a a provedl/a jste platbu, na workshop se však nemůže dostavit a řádně se neomluvíte nejpozději 14 dní před dnem konání, je nevratná celá zaplacená částka. Své místo však lze vždy převést na jinou osobou.

Plakáty k akcím

Close Menu