Workshopy a semináře

Nadcházející akce YIN YANG YOGOVNY

28.4.2019 12:30-16:00 JINOVÉ PLYNUTÍ

Místo: Yoga Karlín, Březinova 13, Praha 8

Praxí asán jógy meridiánů uvolníme a zaktivníme energetické dráhy (meridiány) dle tradiční čínské medicíny tak, aby v nich plynule proudila energie, nedocházelo k energetickým blokádám a k dalším problémům jednotlivých orgánů ležících na energetických drahách.

Osvojením pomalejšího, vědomějšího a cíleného pohybu a dechu budeme předcházet nerovnováhám v těle i psychice, posílíme jednotlivé orgány v těle a zharmonizujeme nervovou soustavu.

Vedlejším produktem bude také účinná aktivace lymfatického systému, jíž se doplňuje energie, zlepšuje nálada i celkový duševní stav.

Můžete se těšit na Yin jógu, práci s dechem a meditaci.

Půjde o pomalý, meditativní a hluboce relaxační yinový workshop, který nás podpoří ve zpomalení, uvolňování a dovolí nám prozkoumávat naši vnitřní krajinu. Budeme se učit sebereflexi a přijetí

PLATBA A REZERVACE
Early bird cena (do 31. 3.): 649 Kč
Běžná cena: 729 kč, přihlášení
https://yogakarlin.cz/nabidka/jinove-plynuti/?fbclid=IwAR3hJJ2wHOzn-h09d8b1JX3AtuQTLtxlRfHZN5m1gmBa_vLrKWN6i1DYatU

 

4.5. 2019 (11:30-15:30) Putování po čakrách VISHUDDHA

Místo: yogAlive, Mánesova 84, Praha 2 – Vinohrady


Připojte se k putování svým fyzickým, mentálním i emocionálním tělem a probuďte léčebný a (sebe)poznávací potenciál jógového seriálu o čakrách.
Pokračovat budeme vědomou prací s jednotlivými energetickými centry.
Vishuddha čakra symbolizuje umění naslouchat, sebeprosazení, sebevědomí. Je o komunikaci, vyjadřuje nalezení a vyjádření našeho autentické hlasu, naše pravé Já. Toto energetické centrum také určuje, zda se soustřeďujeme na svět kolem nás (extrovert), nebo více na svět vnitřní (introvert).
Nevyvážená krční čakra může mít za následek: inklinaci k lhaní, k depresím, Vyznačuje se strachem z komunikace, plachostí.
Vyvážená Vishuddha se projevuje: pravdomluvností, schopností se autenticky a jasně vyjádřit, uměním naslouchat, slyšením toho, co ani nebylo řečeno.
Cena: 700 Kč. Rezervace a přihlášení na:.cz, alice@yog-a-live.cz .

 

11.5.2019 10:00-13.00 TERAPEUTICKÁ JIN JÓGA

Místo: YOGAME STUDIO, Národní 340/21, 110 00 Praha 1

Přijměte pozvánku na zastavení, doplnění a přizvěte do svého těla a mysli také druhou, pomalou, klidnou, chladivou, yinovou část.

Můžete se těšit na Yin jógu a jógovou terapii, práci s dechem a meditaci pod vedením Dáši Vaďurové.

Ponoříme se do ticha, a to především vnitřního, budeme praktikovat Yin Yogu, aneb akupunkturu bez jehel, a uzdravující Jógovou terapii. Prostřednictvím vědomého dechu se pohroužíme hlouběji do nitra a životní energií budeme působit v místech s bolestí a napětím. Praxí zakusíme propojení dechu, těla a pohybu a také vědomou koncentraci. Meditační praxe povede k vědomí těla, ustanovení klidu a zostřené pozornosti.

Půjde o pomalý, meditativní a hluboce relaxační yinový workshop, který nás podpoří ve zpomalení, uvolňování a dovolí nám prozkoumávat naši vnitřní krajinu. Budeme se učit sebereflexi a přijetí.

Ambicí semináře je také představit vám a předat soustavu jógových cvičení ovlivňující hlavní energetické okruhy dle tradiční čínské medicíny.

Yin jóga je stále populárnější styl jógové praxe. Skutečností je, že mnozí z nás vedou rychlý, náročný a stresující  život. Prostřednictvím Yin Yogy se projevíme jako půvabné, jemné bytosti, plující klidně a bez horečného pádlování.

Zakusíme napětí a těsnost a vědomě ji projdeme až k realizaci naší hluboké, niterné potřeby pro relaxaci a uvolnění.

Prostřednictvím ticha si dovolíme uvědomit různé pocity v těle a kolísání mysli, emocí a dechu.

Cena: 850-, přihlášení: http://www.yogame.cz/rezervace/490-terapeuticka-jin-joga

 

1.6.2019 (10:00-18:00) Cyklus 5ti prvků – OHEŃ

Místo: Jógacentrum Velehradská 21, Praha 3, cvičebna A.

Srdečně vás zveme na ponořeni se do tajů jednotlivých prvků dle TČM, pojďte je prožít ve svých tělech a zároveň lépe pochopit jejich fungování a souvislosti.

Pokračujeme v souladu s přírodou prvkem Ohně. Ročním obdobím ohně je léto, doba pěstování a dorůstání, upevňuje se nové. V létě je třeba pěstovat jang. Budeme prozkoumávat fyzické, mentální i emocionální kvality související zejména s drahami srdce a tenkého střeva.

Podpoříme naši krev a cévy, ale i naši paměť. Emocí ohně je radost, láska, vášeň, nadšení, ale i zášť a nervozita.

Celý den budeme praktikovat Yin Yogu, aneb akupunkturu bez jehel, a uzdravující Jógovou terapii. Prvek ohně osvětlíme z pohledu tradiční čínské medicíny, vhodné dietetiky a zacvičíme si qigong.

Seminář je vhodný pro všechny se zájmem o vnitřní práci a směřuje k podpoře (znovu)zrození, k osobní transformaci.

Lektoři: Dáša Vaďurová a Jana Arcimovičová – publicistka, tradiční čínská medicína, qigong. Jana se dlouhodobě zabývá alternativními metodami léčby, bylinkami, dietetikou a qigongem. Na toto téma napsala i několik knih a množství článků. Zdraví chápe jako důležitou podmínku pro to, abychom žili v harmonii s vesmírem a mohli se duchovně rozvíjet. Na semináři se zaměří na prvek oheň z pohledu tradiční čínské medicíny a zacvičí si s vámi qigong.  Cena 1700,-. Přihlášení na: yinyangyogovna@gmail.com  

 

14.-16.6.2019 (10:00-18:00) Léčivá jóga na samotě u Vodnářů, intenzivní, s tancem, vůněmi a zdravou stravou

Místo: Chalupa U Vodnářů, Lučkovice 51, 398 04 Mirotice

Čas léta – elementu Ohně probouzí hřejivé energie v našem srdci i v našem těle. Srdce je to pravé místo pro lásku, radost, harmonii a vášeň, pro naše skutečné sebenaplnění. A proto je dobré o něj vnímavě pečovat.
Pomocí jógy, tance, vůní a zdravé stravy s vámi budeme v malebné krajině Jižních Čech sdílet jak na to.

Na co se těšit:
9 hodin Jógy a Meditace (Hatha jóga, Yin jóga a Jogová terapie)
Tanec a Aromaterapie
Zdravá vegetariánská kuchyně v podání Petry Zemanové
Klidné prostředí vhodné pro kontemplaci
Útulné pokoje pro 3-5 lidí

Lektoři:

Alice Joštová – Dynamická hatha flow jóga a Jemné jógové ladění: zaměříme se zejména na pochopení a práci s tělem, na jeho limity i možnosti, a na to, abychom se na své tělo maximálně soustředili, a abychom tak svou mysl koncentrovali na přítomný okamžik.

Dáša Vaďurová – Yin Yoga aneb akupunktura bez jehel a uzdravující Jógová terapie: provedu Vás dvěma jógovými přístupy, kdy se prostřednictvím vědomého dechu ponoříme hlouběji do nitra a životní energií budeme působit v místech s bolestí a napětím.
Léčivá jóga bude zejména o dechu a jeho spojení s tělem a pohybem a také o vědomé koncentraci.

Petra Pathrami Zemanová – Protanči se k sobě – intuitivní tanec nás provede naším tělem blíže k hlubšímu vnímání sebe a našich přirozených instinktů. Namícháme si svůj osobní přírodní parfém z esenciálních olejů, který nás podpoří v naší aktuální životní situaci. Čeká nás lahodná zdravá strava v souladu s ročním obdobím.

Za kolik:
Celkem 3400 Kč, při přihlášení a zaplacení zálohy do 30.4.2019, jinak 3600 Kč.
Zahrnuje: ubytování, plnou penzi, všechny lekce jógy a meditace

Své místo si, prosím, rezervujte na alice@yog-a-live.cz (kapacita omezena na 11 míst) a zaplacením zálohy ve výši 2000Kč na č.účtu 1334714016/3030.

O podrobnější podobě programu budeme včas informovat.
Těšíme se Dáša&Alice&Petra

 

Pozn: U všech akcí změna lektorů vyhrazena.

STORNO PODMÍNKY: Pokud jste zaregistrován/a a provedl/a jste platbu, na workshop se však nemůže dostavit a řádně se neomluvíte nejpozději 14 dní před dnem konání, je nevratná celá zaplacená částka. Své místo však lze vždy převést na jinou osobou.

Plakáty k akcím

Close Menu