Workshopy a semináře

Nadcházející akce YIN YANG YOGOVNY

15.12. 10:00-14:00 Yin Yoga jako cesta k sobě a Meditace Vhledu

Místo: YOGA & ART, Bělohorská 262/35, Praha 6-Břevnov.

Na tomto workshopu se ponoříme do ticha, a to především vnitřního, budeme praktikovat Yin Yogu, aneb akupunkturu bez jehel, a uzdravující Jógovou terapii. Prostřednictvím vědomého dechu se pohroužíme hlouběji do nitra a životní energií budeme působit v místech s bolestí a napětím. Praxí zakusíme propojení dechu, těla a pohybu a také vědomou koncentraci. Meditační praxe povede k vědomí těla, ustanovení klidu a zostřené pozornosti. Půjde o pomalý, meditativní a hluboce relaxační yinový workshop, který nás podpoří ve zpomalení, uvolňování a dovolí nám prozkoumávat naši vnitřní krajinu. Budeme se učit sebereflexi a přijetí. Ambicí semináře je také představit vám a předat soustavu jógových cvičení ovlivňující hlavní energetické okruhy dle tradiční čínské medicíny.

Pozornost bude věnována prvnímu a poslednímu ze všech prkvů –Vodě –  principu neustálého pohybu a změny, emocím. Voda je charakterizována moudrostí, vynalézavostí, klidem v hloubi, chytrností, kontemplací a ochranou, někdy také strachem a pocity viny.

Vipassana aneb Meditace vhledu znamená vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou. Je to jedna z nejstarších meditačních technik, která byla na východě vyučována jako univerzální lék na lidské utrpení, jako umění žít. V rámci semináře na vlastní kůži ochutnávku Meditace vhledu, budeme kultivovat a zostřovat pozornost a budovat vědomí. Cena: 800.-, přihlášení:774 150 760, info@yoga-art.cz. POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA

6.1.2019 09:30-13:30 Nastartuj se s jin jang jógou

Místo: YogaKarlín, Březinova 13, Praha 8

Novoroční workshop, v němž podpoříte vaši esenci, základ, ze kterého se vše rodí a tvoří.
Zveme vás na novoroční workshop, kde společně vytvoříme prostor pro ujasnění si našeho záměru pro další období. Obrátíme se do našeho vnitřního světa a zkusíme ho společně prozkoumat.
V první části projdeme hlubokou relaxací a vplujeme do jin jógy vodního elementu, podpoříme naši esenci, základ, ze kterého se vše rodí a tvoří.
Po přestávce bude následovat krátká meditace se sankalpou, stanovením záměru, kam bude naše energie putovat, kde a jak se budeme realizovat. Energii poté rozproudíme vědomou vinjásou s terapeutickými prvky a naše setkání zakončíme étericky provoněnou šavásanou.
Workshop je vhodný pro všechny, již praktikující i nováčky, těhotné po předchozí domluvě. Cena: 749.-, přihlášení: https://yogakarlin.cz/nabidka/nastartuj-se-s-jin-jang-jogou/

26.01. – 27. 01. 2019 11:00 – 18:00 Jóga a Tradiční čínská medicína – lektorský, víkendový kurz

Místo:    Energy Studio Praha 1, Cena:   3 200 Kč

Jedná se o v českých vodách unikátní projekt, o spojení smysluplné a léčivé, o propojení jógy, filozofie a praxe tradiční čínské medicíny. Můžete se těšit na Yin jógu a jógovou terapii, práci s dechem a meditaci pod vedením Dáši Vaďurové a nabité teoreticko-zkušenostní vstupy terapeuta tradiční čínské medicíny Martina Dolejše. Seminář „Jóga a Tradiční čínská medicína“ slouží k tomu, aby se účastníci dozvěděli něco o základech tradiční čínské medicíny a o jejich propojení s jógou. Cílem semináře je rozšířit instruktorům obzory o sebezkušenostní praxi, která podporuje tok životní energie, aktivuje akupunkturní body a léčí, aby pochopili, které dotčené části těla souvisí s jakým živlem a jak toto všechno dopadá na naše fyzická, emocionální a mentální těla.

Budeme zažívat Pět prvků ve všech svých formách a budeme pracovat s energií nejen v nás, ale i kolem nás, která nás nasměruje směrem do sebe a poznání sebe sama a pokusíme se rozbít své hranice.

Seminář je koncipován jako prožitkový, kdy se bude prolínat filozofie a teorie s praxí.

Cílem je předat filozofickou, teoretickou i praktickou základnu a nástroje tak, aby je účastníci dokázali použít v situacích, kdy je záhodno kompenzovat dynamické styly jógy jógou terapeutickou, aby pochopili základní koncepci praxe jógy meridiánů a celostnost přístupu a byli motivováni k tomu, zařadit prvky Yin jógy a poznatky Tradiční čínské medicíny do jimi vedených lekcí jógy. Přihlášení na : https://www.poweryoga.cz/workshop/joga-a-tradicni-cinska-medicina/

POSLEDNÍCH 5 VOLNÝCH MÍST.

9.2. 2019 (11:30-15:30) Putování po čakrách Manipura

Místo: yogAlive, Mánesova 84, Praha 2 – Vinohrady

Připojte se k putování svým fyzickým, mentálním i emocionálním tělem a probuďte léčebný a (sebe)poznávací potenciál nového jógového seriálu o čakrách.  Na programu je oblast mezi pupkem a bránicí. Třetí čakra „město drahokamů“ je spojena s důvěrou, vůlí, rozhodnutím, osobními názory a se záměrem. Ovládá naši osobní moc.Jejím prvkem je oheň a odpovídající endokrinní žlázou je slinivka břišní. Manipura je také spojena s trávením, zažívacím ohněm (agni v Ayurvédě) a souvisí s tím, jak zpracováváme životní události a naše emoce. Nevyvážená Manipura čakra může mít za následek: potřebu utvrzování z vnějšku, nedostatek sebevědomí a sebeúcty, letargii, pasivitu, nečinnost, deprese, pomalost trávení.

Cena: 700 Kč. Rezervace a přihlášení na: alice@yog-a-live.cz .

 

16.2.2019 (10:00-18:00) Alchymistická dílna pro ženy – Jóga a Ájurvéda

Místo: Jógacentrum Velehradská 21, Praha 3, cvičebna A.

Alchymie jako kouzelný proces transformace a tvorby, obvykle ztělesněný transmutací obyčejného kovu na nejcennější kovy: zlato, nám byla inspirací pro uspořádání tohoto prožitkového a interaktivního semináře.

Budeme střídat teorii a praxi, zkušenost a sdílení. Projdeme jógovou i Alchymistickou dílnou.

Ájurvédská alchymistická dílna Vám nabídne… Ájurvéda, věda o životě, je dobře uchopitelným konceptem každodenního života, učí nás, jak žít podle toho, co je pro nás dobré, v souladu s naším tělem i myslí, ale také prostředím, ve kterém musíme fungovat. Samotná alchymistická dílna, je workshop, kde se dozvíte hodně o praktických základech tohoto nejstaršího medicínského systému na světě, a naučíte se své tělo vnímat prostřednictvím pěti smyslů. Na programu bude sebepoznání z pohledu ájurvédy, vysvětlíme si na jakých základech stojí ájurvédské stravování, a jak ho praktikovat v běžném dni a také si, něco málo, povíme o sebepéči.

Jógová dílna se zaměří: na vědomou práci s dechem, tělem, pohybem. Projdeme hlubokou relaxací, jemnými protahovacími a uvolňujícími asánámi, meditací. Představíme si brány k aktivaci léčivého potenciálu jógy, který je uložen v nás a čeká trpělivě, až se s ním spojíme

Lektoři: Dáša Vaďurová a Tereza Lindauerová – Ájurvéda, Cena 1700,-/1800,-. Přihlášení na: yinyangyogovna@gmail.com

22.2.-24.2.2019 LÉČIVÁ JÓGA NA SAMOTĚ U VODNÁŘŮ – intenzivní, s tancem, vůněmi a zdravou stravou

Místo: Chalupa U Vodnářů, Lučkovice 51, 398 04 Mirotice

Zveme Vás do malebné krajiny Jižních Čech. Léčivá jóga bude zejména o dechu a jeho spojení s tělem a pohybem a také o vědomé koncentraci.
Na co se těšit:
9 hodin Jógy a Meditace (Hatha jóga, Yin jóga a Jogová terapie)
Tanec a Aromaterapie
Zdravá vegetariánská kuchyně
Klidné prostředí vhodné pro kontemplaci
Útulné pokoje pro 3-5 lidí
Lektoři:
Alice Joštová – Dynamická hatha flow jóga a Jemné jógové ladění, Dáša Vaďurová – Yin Yoga a Jógová terapie, Petra Pathrami Zemanová – intuitivní tanec, výroba parfému, zdravá strava .
Cena 3400 Kč, při přihlášení a zaplacení zálohy do 31.1.2019, jinak 3600 Kč.
Zahrnuje: ubytování, plnou penzi, všechny lekce jógy a meditace
Své místo si, prosím, rezervujte na alice@yog-a-live.cz (kapacita omezena na 11 míst) a zaplacením zálohy ve výši 1000Kč na č.účtu 1334714016/3030.

9.3.2019 10:00-18.00 Terapeutická jóga

Místo: YOGA & ART, Bělohorská 262/35, Praha 6-Břevnov.

Přijměte pozvánku na jógovou, ve skrze léčivou praxi, takovou, která osloví naše tělo a mysl tak, abychom z praxe vyšli zdravější a o něco více (sebe)vědomí.

 Seminář se zaměří na terapeutické využití technik a principů jógy ke zmírnění specifických problémů fyzických, duševních a / nebo duchovních. Půjde především o osvojení správného dýchání a jeho vlivu na mysl, tělo a psychiku a na vědomé propojení dechu a pohybu.

Praxí terapeutické jógy neposilujeme jenom svaly, ale uvolňujeme energetické dráhy a podporujeme plynulé proudění energie. Zapojením pomalejšího, vědomějšího a cíleného pohybu a dechu předcházíme nerovnováhám v těle i psychice, posilujeme jednotlivé orgány v těle a harmonizujeme nervovou soustavu.

Vedlejším produktem je také účinná aktivace lymfatického systému, jíž se doplňuje energie, zlepšuje nálada i celkový duševní stav.

Můžete se těšit na propojení restorativní jógy, jemné jógy, práce s dechem a meditací.

Cena: 1550-, přihlášení:774 150 760, info@yoga-art.cz

16.3.2019 (9:30-18:30) Cyklus (znovu)zrození 5ti prvků – DŘEVO

Místo: Jógacentrum Velehradská 21, Praha 3, cvičebna A.

V rámci tohoto tematického celku pěti, na sebe navazujících seminářů, pokračujeme v souladu s přírodou prvkem Dřeva. Práce tedy bude o novém počátku, o získávání odvahy a růstu a kreativitě. Dřevo je o přípravě nových plánů, které se uskuteční v létě. Budeme prozkoumávat fyzické, mentální i emocionální kvality související s drahami jater a žlučníku. Podpoříme naše nervy, šlachy i zdraví očí. Hlavní emocí prvku je hněv v pozitivním (vynalézavost, tvořivost, fantazie, originalita) i negativním aspektu (zlost, agresivita, nenávist). Celý den budeme praktikovat Yin Yogu, aneb akupunkturu bez jehel, a uzdravující Jógovou terapii. Využijeme jak Qi-gong, tak nei-gong (vnitřní práce s Qi). Meditační praxe nás navrátí ke zrození. Seminář je vhodný pro všechny se zájmem o vnitřní práci a směřuje k podpoře (znovu)zrození, k osobní transformaci

Lektoři: Dáša Vaďurová a Martin Dolejš – Tradiční čínská medicína: Cena 1700,-. Přihlášení na: yinyangyogovna@gmail.com  

Plakáty k akcím (vhodné pro tisk)

Close Menu